• Oaza

  • Oaza

  • Oaza

  • Oaza

Copyright 2019 - Informacja

Dzień Wspólnoty Rejonu Południe. Wieruszów 09.12.2017

Szczęść Boże! 

Zapraszamy Was serdecznie na drugi w tym roku formacyjnym Rejonowy Dzień Wspólnoty w Domu Duszpasterskim Przy Klasztorze Ojców Paulinów w Wieruszowie ul J. Dąbrowskiego.

Zaproszenie

 

film:  Arek Skoracki 


 

Plan spotkania

13.00 Rozpoczęcie; Zawiązanie Wspólnoty; Zapalenie świecy; Modlitwa

13.30 Katecheza której tematem będzie:

"Niepokalana, wzór Nowego Człowieka"

 14.00 Godzina Świadectw

 14.30 Spotkanie w grupach

15.00 Namiot Spotkania

15.30 Eucharystia

16.30 Agapa

będzie ciepły posiłek, kawa, herbata, prosimy o przywiezienie w miarę możliwości ciasta (pokrojonego), ciasteczek na wspólny stół.W czasie Eucharystii będzie możliwość podjęcia, jak w poprzednich latach, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

Czym jest Duchowa adopcja?

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą wstawienniczą polegającą na wzięciu w duchową opiekę na 9 miesięcy nieznanego nam poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Polega na odmawianiu jednej dziesiątki różańca świętego każdego dnia przez 9 miesięcy z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz odmówieniem specjalnej modlitwy w intencji tego dziecka.

Według słów Jezusa Chrystusa: „są takie złe duchy które można pokonać tylko modlitwą i postem” (Mk 9,29). Dlatego potrzeba całej rzeszy obrońców życia ludzkiego, którzy z różańcem w ręku przeciwstawią się temu wielkiemu złu jakim jest śmierć nienarodzonych, najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest nie tylko „tarczą obronną” przed aborcją, ale również leczy zranienia pozostawione w sercu tych osób, które się do niej przyczyniły.

Drugim, ważnym wymiarem tej wspaniałej modlitwy jest powierzenie Bogu zagrożonego życia będącego konsekwencją różnych uwarunkowań zdrowotnych oraz rodziców borykających się z trudnościami związanymi z jego przyjęciem. Gorąco zachęcamy do przystąpienia do tej pięknej inicjatywy modlitewnej.

 

Pamiętajcie.

Rejonowy Dzień Wspólnoty to dzień kiedy spotykamy się na modlitwie, Eucharystii oraz Agapie jako cała WSPÓLNOTA.

NIE MOŻE CIĘ TAM ZABRAKNĄĆ!

Czekamy na Ciebie :)

Moderator Rejonowy Ksiądz Ryszard Wachowiak.

Para Rejonowa, Gabriela i Andrzej Lis.

f t g m