• Oaza

  • Oaza

  • Oaza

  • Oaza

Copyright 2019 - Informacja

Serce wielkie nam daj… nie tylko w 51. Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu

 

W kościele, jak co roku Episkopat Polski wyznaczył Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Stało się tradycją , że w lokalnych parafiach naszej diecezji członkowie i kandydaci Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zachęcając inne Wspólnoty {Akcja Katolicka, Matki Różańcowe, Młodzież, Ministranci, Arcybractwo Eucharystyczne, Apostolat Maryjny}, aby podjęli wspólną posługę w tym okresie.

Przejawiło to się w podjęciu czytań lekcji, przygotowanie i przewodniczenie modlitwie wiernych podczas codziennych Eucharystii.

Kapłani w homiliach nawiązywali do wyzwalania mocą Bożego Słowa z niewoli grzechów i podkreślali jak ważna jest trzeźwość ciała i umysłu. Były opracowywane rozważania  czuwań przed Najświętszym Sakramentem, modlitw różańcowych, Dróg Krzyżowych i Koronek do Bożego Miłosierdzia.

Była też wspólnie modlitwa odmawiana z parafianami do Jasnogórskiej Jutrzenki Wolności. Na stolikach były wykładane Parafialne Księgi Trzeźwości – parafianie podejmowali dar abstynencji, który ofiarowany był w intencjach im wiadomych. Były udostępnione broszury o pomocy i zachowaniu się  w krytycznych momentach - uzyskaliśmy je  z Urzędu Miasta. Członkowie KWC dawali świadectwo przed innymi Wspólnotami.

Zakres poruszanych tematów to nie tylko trzeźwość ale i uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, lenistwo, egoizm i inne.

Wszystko to działo się za zgodą Księży proboszczów.

Działo to się m.in. w parafiach: Nowe Skalmierzyce- parafia Bożego Ciała, Kalisz- parafia Św. Ap. Piotra i Pawła oraz Św. Matki Teresy z Kalkuty, Kobylin- parafia Św. Kostki, Ostrów Wlkp. - parafia Św. Antoniego i Św. Pawła, Byczyna- parafia Św. Trójcy, Cieszęcin – Sanktuarium Św. Wojciecha,  Polanowice –  parafia Nawiedzenia NMP.

W tych dniach mogliśmy dać świadectwo naszej wiary i ukazać charyzmat KWC: post - dobrowolna abstynencja w intencji potrzebującego człowieka, modlitwa osobista i wspólnotowa oraz dar miłości w podaniu pomocnej dłoni.   

Podsumowaniem dla członków KWC były Rekolekcje Ewangelia Wyzwolenia w Sanktuarium Św. Wojciecha w Cieszęcinie (17- 21 lutego 2018). Rekolekcje głosił Ks. Wojciech Ignasiak - Moderator Krajowy KWC wraz z diakonią wyzwolenia. Ze względu na parafialny charakter rekolekcji wielkopostnych, skierowane były one dla wszystkich parafian i wszystkich grup wiekowych.

Bogu i Niepokalanej dziękujemy za dar jedności i miłości we wspólnej służbie!
Byliśmy tylko narzędziami w ręku Najwyższego i za to niech będzie Chwała  Panu!

Wojciechowska Urszula - KWC Nowe Skalmierzyce i Dorota Kasprzak – KWC Kalisz

>> Zdjęcia <<

 

 

f t g m