• Oaza

  • Oaza

  • Oaza

  • Oaza

Copyright 2021 - Informacja

Opłatek Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Chwała Panu!!!

    Bogu niech będą dzięki za spotkanie opłatkowe Krucjaty Wyzwolenia Człowieka naszej diecezji, które miało miejsce 11.01.2020 r. w Parafii św. Wojciecha B. i M. w Cieszęcinie. Spotkanie odbyło się w świątecznej atmosferze, której towarzyszyło wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem.

Na spotkanie  przybyli Krucjatowicze oraz osoby spoza Krucjaty, z różnych  stron naszej diecezji (m.in. Ostrów, Kalisz, Ostrzeszów, Przygodzice, Doruchów, Byczyna, Polanowice, Dziadowa Kłoda, Mikorzyn, Komorów, Kaski, Osiek, Cieszęcin i inne).

W spotkaniu towarzyszyli nam: nasz diecezjalny Moderator Krucjaty ks. Jarosław Dębiński, diecezjalny Animator KWC Dorota Kasprzak, diecezjalna Para Rejonowa Domowego Kościoła Jagoda i Zbigniew Gajewy.

Gościem specjalnym tegorocznego spotkania był ks. dr hab.Piotr Kulbacki prof. KUL (były Moderator Krajowy KWC), który wygłosił homilię na mszy św. i katechezę w trakcie agappy przy wspólnym stole.

W homilii wybrzmiało pytanie "z jak nadzieją przychodzimy na dzisiejszą Eucharystię - skali od  1 do 5? Dla mnie to pytanie było kluczowe, bo nadal mi towarzyszy i zajadę je sobie idąc na Mszę św. Jaką mam nadzieję , że Jezus może uzdrowić, przemienić to z czym przychodzę w sercu na spotkanie z Nim? To pytanie, jest pytaniem o moją wiarę.

W późniejszej katechezie nasz prelegent, przybliżył nam treści z Kongresu Trzeźwości Nie piję, bo kocham i zwrócił też uwagę na rolę młodzieży w tworzeniu Nowej Kultury i podejmowaniu abstynencji.

W trakcie spotkania zostały wygłoszone nasze plany na nowy rok 2020, m.in. rekolekcje ORDW, które odbędą się pod przewodnictwem ks. dr hab. Piotra Kulbackiego.

Spotkanie zakończyło się modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zaśpiewaliśmy też Hymn Krucjaty oraz pieśń Zjednoczeni w Duchu i w takim zjednoczeniu duchowym rozjechaliśmy się do swoich domów. 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim  uczestnikom za dar spotkania oraz tym którzy pomogli w  zorganizowaniu spotkania.

Szczęść Boże!!!

Paulina

GALERIA

 

 

f t g m