Ruch Światło-Życie Diecezji Kaliskiej

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła. Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ czyt. fos-zoe – greckie słowa „światło” i „życie”

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Spektakl - Kobylin. TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ

Spektakl - Kobylin. TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ


31 marca, 2 i 3 kwietnia

W okresie Wielkiego Postu w naszych parafiach organizowane są misteria Męki Pańskiej. W tym roku w naszej parafii p.w. Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie, w klasztorze Franciszkanów będzie inaczej.

Przygotowaliśmy spektakl na podstawie objawień jakie miała Catalina Rivas, mieszkanka boliwijskiego miasta. Doświadczyła ona szczególnej łaski. Podczas jednej ze Mszy św., w Święto Zwiastowania zobaczyła co dzieje się podczas Eucharystii, a czego nie widzimy ludzkimi oczami. Swoje przeżycie zamieściła w formie świadectwa w książeczce pt. „Tajemnica Spowiedzi i Mszy św.” Opisuje każdy szczegół Mszy św., przypominając i uwrażliwiając nas, jak wielkim darem jest Eucharystia i z jak wielkim skupieniem i wdzięcznością powinniśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu.

 

Zainspirowani jej przesłaniem postanowiliśmy treść wizji Cataliny przedstawić w formie spektaklu. Ufamy, że ta forma pomoże nam jeszcze głębiej przeżywać każdą Eucharystię, nam którzy bezpośrednio włączyliśmy się w przygotowanie tego wydarzenia, jak i osobom, które będą w nim uczestniczyć. Ufamy również, że Pan spełni wobec nas przyrzeczenie, że „nigdy więcej twoja Msza nie będzie taka jak wcześniej.”

Zapraszamy na spektakl, który będzie wystawiany w naszym kościele 31 marca oraz 2 i 3 kwietnia zawsze o godz. 19.30. Msza św. wieczorna w klasztorze Franciszkanów odprawiana jest o godz. 18.00.

Beata i Witek