Ruch Światło-Życie Diecezji Kaliskiej

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła. Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ czyt. fos-zoe – greckie słowa „światło” i „życie”

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Świadectwo - Tajemnica Mszy Św.

Świadectwo - Tajemnica Mszy Św.


Spektakl na podstawie objawień Cataliny Rivas pt. "Tajemnica Mszy św."

Mieliśmy okazje przeżyć ten spektakl w Kobylinie. Wcześniej kilka lat temu, czytaliśmy go w "Miłujcie się”, a teraz mieliśmy okazje przeżyć te treści jeszcze głębiej. Ucieszyłam się, że na początku było ogłoszenie, że objawienia Cataliny Rivas są zatwierdzone przez Kościół. Treści przekazane w przepięknej formie przedstawienia - uroczysta Msza św. sprawowana przez Biskupa, udział w Eucharystii Cataliny, której objawia się Maryja i objaśnia jej znaczenie kolejnych fragmentów Mszy św., udział w Eucharystii Aniołów, świętych, ludzi.


Wszystko w przepięknym oświetleniu, które sprawia wrażanie dosięgania choć trochę okruchów nieba, piękna muzyka, która wycisza, nastraja, daje czas na wyciszenie, piękne dialogi.


To fragment, który szczególnie przypadł mi do serca Matka Boża powiedziała:

"Patrz. To są Aniołowie Stróżowie wszystkich ludzi, którzy są tutaj. To jest moment, kiedy twój Anioł Stróż zanosi twoje ofiary i prośby przed Ołtarz Boga."

Byłam zdumiona, bo te istoty miały tak piękne twarze, tak promieniujące, że nie można sobie tego wyobrazić. Ich oblicza były bardzo piękne, niemalże z kobiecymi rysami; budowa ciała, ręce, postawa były męskie. Ich bose stopy nie dotykały podłogi, jakby się prześlizgiwały. Procesja była bardzo piękna. Niektórzy z nich nieśli coś, jakby złote misy z czymś, co lśniło jak złociste światło. Matka Boża powiedziała:

"To są Aniołowie Stróżowie ludzi, którzy ofiarują tę Mszę Świętą w wielu intencjach, tych którzy są świadomi co znaczy ta celebracja. Oni mają coś do ofiarowania Bogu (...) Ofiaruj siebie w tej chwili... ofiaruj swoje smutki, bóle, nadzieje, radości, prośby. Pamiętaj, ze Msza Św. ma nieskończoną wartość. Dlatego bądź hojna w ofiarowaniu i proszeniu."


Zachęcamy do wybrania się do Kobylina na spektakl na podstawie objawień Cataliny Rivas pt. "Tajemnica Mszy św.". Z powodu dużego zainteresowania, zostanie przedstawiony ponownie w parafii p.w. Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie k. Krotoszyna w Klasztorze Franciszkanów w następujących terminach: 21, 24 i 25 kwietnia o godz. 20.30.

Prosimy Was zobaczcie przepiękne zdjęcia z Misterium na stronie Radia Rodzina.

http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci-wpis-1232

Myślimy o zorganizowaniu autokaru na wtorek 24 kwietnia. Wyjazd z Ostrowa ok. godz. 19.00. Osoby chętne prosimy o zgłaszania się pod numerem 505 021 126. Zachęcamy też do wyjazdu indywidualnie, rodzinnie i zachęcania innych. Koszt ok. 15 – 20 zł od osoby ( cena w zależności od ilości osób).

Idźmy na cały świat i pomagajmy ludziom znaleźć Chrystusa zmartwychwstałego.

Małgorzata i Janusz