Copyright 2020 - Informacja

Słowo od moderatora ks. Daniela Zarębskiego

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Może zacznę od tego, co jest podstawą w naszym Ruchu, a mianowicie Światło-Życie. To znaczy nie zapominajmy o tym Świetle, które ma padać na nasze Życie. Nie możemy ukrywać się przed tą jasnością, chyba, że żyjemy w ciemnościach grzechu i chcemy w nich pozostawać. Chyba, że wolimy swój własny plan a nie ten, który proponuje nam sam Bóg.

Tylko w takiej perspektywie odczytuję to, co dokonuje się w moim życiu. To Bóg w różnorodny sposób ciągle mi coś proponował (pozwólcie, że nie będę wracał do początku powołania – pozostawię to na inną okoliczność) bycie moderatorem w kręgu, potem moderatorem rejonowym, a teraz moderatorem diecezjalnym. Dlaczego? Tego nie wiem, ale próbuję to ciągle rozważać. Tym co w ostatnich miesiącach mi towarzyszyło, to przede wszystkim stwierdzenie, którym dzieliłem się z innymi, „rób to, co do ciebie należy”. Myśl ta jest mocno związana z obecnym adwentowym czasem czuwania i oczekiwania, aby Pan zastał nas czuwających wtedy, gdy przyjdzie (por. Łk 12,35-40). To tak naprawdę dotyczy każdego chrześcijanina.

Nasz ruch jest na wskroś diakonijny, czyli służebny, do tego ma wychowywać każdego członka. Uczy odpowiedzialności, czyli podejmowania zadań, które czasem mogą się wydawać nawet za trudne, ale to przecież Bóg do wszystkiego uzdalnia, jeśli robi się to, co do nas należy. Dlatego zwracam się z wielką prośbą do wszystkich, aby formowali się do służby i odpowiedzialności, aby ją podejmowali, a nieraz zwieńczenie formacji wyprzedza czas, więc „Nie lękajcie się”. To my wszyscy nawzajem mamy wspierać się w służbie i odpowiedzialności. Jeśli każdy podejmie się tego zadania, które odczytuje jako swoje, czyli uczyni to, co do niego należy, to nie tylko skorzysta na tym Ruch, ale i cały Kościół, a nawet więcej cały świat.

Gdyby dzisiaj anioł z nieba poprosił cię o jakieś zadanie, gdyby dzisiaj Bóg zaprosił cię do kroczenia za Nim, to co byś zrobił? Byłbyś jak Maryja, Jan Chrzciciel, apostołowie, czy jak …? Co zrobisz dzisiaj na prośbę Kościoła, ale i ludzi, którzy czekają na Ewangelię, a nie potrafią nawet tego wyrazić? Zapraszam cię do tej wspólnej drogi w Ruchu Światło-Życie. W tym roku towarzyszy nam hasło „Wolni i wyzwalający”. Jesteś wolny, zdecyduj, co z tą wolnością zrobisz. Możesz wyzwalać, ale pamiętaj, że tylko w Bogu i przez Niego, można być prawdziwie wolnym.

Na koniec trochę na wzór papieża Franciszka proszę jeszcze tylko o modlitwę za mnie. Wszystko zawierzam Niepokalanej. Do zobaczenia na naszej drodze ŻYCIA rozpromienionej przez ŚWIATŁO Boga.

Moderator Ruchu Światło-Życie Diecezji Kaliskiej

Ks. Daniel Zarębski

f t g m