Copyright 2020 - Informacja

Słowo do wspólnoty

Szczęść Boże! 

Kochana Wspólnoto Domowego Kościoła naszej diecezji!

Czas Wielkiego Postu okazał się czasem niezwykłej próby w kontekście stanu zagrożenia epidemicznego.

W tym szczególnym czasie trwamy w ciągłej duchowej i modlitewnej łączności z Wami.

Wspierajmy się i pomagajmy sobie nawzajem i wszystkim, którzy tego potrzebują.  Zachowujmy jedność między sobą trwając wspólnie na modlitwie w intencji naszych rodzin a także zmarłych i chorych z powodu koronawirusa. Ogarniajmy szczególnym wsparciem i modlitwą służby medyczne, sanitarne i mundurowe, zwłaszcza osoby z naszej wspólnoty.

Zgodnie z zachętą Ojca Świętego, odpowiedzmy na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości…

Przekazujmy ludziom nadzieję, która płynie od Jezusa.

Korzystajmy pełnymi garściami z pojawiających się w tym czasie w Internecie, radiu i telewizji licznych rekolekcji, materiałów do obejrzenia, posłuchania, poczytania, aby pogłębiać naszą wiarę, naszą przyjaźń z Jezusem, aby się nawracać.

Korzystajmy z materiałów Ruchu, czytajmy książki Ojca Blachnickiego, wykorzystajmy dobrze te możliwości, które daje nam Pan Bóg.

Niech czas, w którym nie możemy się spotykać wspólnotowo, nie będzie czasem zaniedbania formacji. Wykorzystajmy ten okres na budowanie wspólnoty rodzinnej, pielęgnujmy Namiot Spotkania, modlitwę małżeńską i rodzinną, zadbajmy o dialog małżeński.

Budujmy nasze wspólnoty kręgowe poprzez życzliwe zainteresowanie życiem i potrzebami innych, kontaktujmy się telefonicznie, mailowo i zdalnie, pomagajmy sobie przetrwać ten trudny czas, chrońmy chorych i starszych okazując wsparcie i modlitwę.

Wspierajmy organizacje charytatywne, które niosą pomoc. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa określonych przez służby sanitarne. Ich przestrzeganie jest wyrazem odpowiedzialności i chrześcijańskiej miłości bliźniego.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze słowem i propozycjami pary krajowej dotyczącymi spotkań kręgu w tym wyjątkowym czasie.

http://www.dk.oaza.pl/aktualnosci/miesieczne-spotkanie-kregu/

Zachęcamy do przeczytania refleksji moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie.

http://www.oaza.pl/refleksje-na-czas-epidemii-ks-marek-sedek/

Na koniec, kierujemy do Was słowa Ojca Blachnickiego:

„Tak jak mówi święty Paweł: Któż nas może oddzielić od miłości Boga w Chrystusie? Czy ucisk, czy cierpienia, czy choroba, czy ubóstwo, czy prześladowanie? (por. Rz 8,35). Nic nie może nas od niej oddzielić, bo miłość Boga zwycięża we wszystkich okolicznościach życia. Zwycięża wtedy, kiedy potrafimy w nią uwierzyć i jej zaufać”.

(F. Blachnicki,  „Kim jest człowiek”, Kraków 2010, s. 41).

 

Czcigodny Sługo Boży, Ojcze Franciszku, wstawiaj się za nami!

 

Z życzeniami zdrowia, wiary, nadziei i miłości

    Ks. Michał Pacyna                                  Jagoda i Zbyszek Gajewy

moderator diecezjalny DK                             para diecezjalna DK

f t g m