Copyright 2019 - Informacja

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Rejonie Ostrowskim (galeria).

Dzień wspólnoty przeżyliśmy w parafii pw. Ducha Świętego w Ostrowie Wlkp. Rozpoczęliśmy na salce przy kościele. Zostaliśmy ciepło powitani przez naszą nową parę rejonową Renię i Mariusza Modrzyńskich. W tym miejscu pragniemy życzyć im wszelkiego błogosławieństwa na czas pełnienia posługi.

Czytaj więcej: Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Rejonie Ostrowskim (galeria).

Sylwester w Kobylinie

W tym roku formacyjnym nasze patronalne święto Domowego Kościoła przypadło akurat w sylwestrową niedzielę :) Małżeństwa z kręgów z Krotoszyna, Kobylina i okolic spotkały się na Nieszporach w klasztorze Ojców Franciszkanów, by Świętej Rodzinie zawierzyć swoich najbliższych i całą wspólnotę. Usłyszeliśmy między innymi słowa, że mamy być jak Jezus – Sługa, służyć zwłaszcza małżonkowi i dzieciom, a dzieci mają służyć sobie nawzajem i rodzicom. Przyjmujemy to jako szczególne przesłanie na cały rok 2018.

Po wspólnej modlitwie spotkaliśmy się razem z naszymi dziećmi w salce Świętej Klary. Były smakołyki, tańce, gry, zabawy i kalambury, czas na długie rozmowy i bycie ze sobą, i … kolędę, którą odprawił ojciec prowincjał :) O północy złożyliśmy sobie życzenia. Przeszliśmy również do ogrodów klasztornych na pokaz sztucznych ogni. Dziękujemy w tym miejscu całej kobylińskiej wspólnocie klasztornej za gościnę. A czytającym życzymy błogosławionego Nowego Roku.

 

f t g m