Copyright 2019 - Informacja

Inauguracja obchodów 40-lecia DK w Ostrowie Wlkp.

Pierwszy w tym roku formacyjnym Dzień Wspólnoty, który odbył się 22 października w ostrowskiej Konkatedrze stanowił inaugurację całorocznych obchodów 40-lecia istnienia DK w naszym mieście.

Witając wszystkich obecnych, para rejonowa Patrycja i Grzegorz Klonowscy podkreślili, ze na każdym kolejnym DW w naszym rejonie będą odniesienia do tego wydarzenia a kulminacja obchodów nastąpi na wiosnę.

Ksiądz Maciej Krulak, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie wygłosił okolicznościową konferencję, którą rozpoczął od stwierdzenia, że aby osiągnąć ideał Nowego Człowieka, aby ukształtować dojrzałego chrześcijanina, który przyjmuje postawę służby, potrzeba nie lat a całych dekad. Zachęcił nas do spojrzenia na historię DK w taki sposób, aby się przekonać czy te 40 lat przekłada się na naszą postawę służby we Wspólnocie na poziomie rejonu i diecezji a także poza ruchem. Czy zaczęliśmy inaczej funkcjonować w kontekście życia zawodowego, społecznego i rodzinnego? Czy jest w nas postawa dawania siebie na wzór Chrystusa, który nie troszczy się o siebie, nie ma swoich spraw, bo Jego sprawy to sprawy Ojca? Czy te dekady sprawiły, że zaczęliśmy zatracać swój egoizm, czy jest w nas postawa „chcę pełnić wolę Ojca”?

Ksiądz Maciej podkreślił, ze widzi w nas bezinteresowne nastawienie, bo nie pytamy, co inni mogą zrobić dla nas, ale co my możemy zrobić dla innych.

Na koniec usłyszeliśmy, że najistotniejsze w tych 40 latach jest to, iż wielu ludzi spotkało Jezusa i to spotkanie przemieniło ich życie.

Ksiądz Maciej zachęcił nas abyśmy nie zmarnowali tego, co przez te 40 lat zostało zbudowane.

Czytaj więcej: Inauguracja obchodów 40-lecia DK w Ostrowie Wlkp.

Sylwester w Kobylinie

W tym roku formacyjnym nasze patronalne święto Domowego Kościoła przypadło akurat w sylwestrową niedzielę :) Małżeństwa z kręgów z Krotoszyna, Kobylina i okolic spotkały się na Nieszporach w klasztorze Ojców Franciszkanów, by Świętej Rodzinie zawierzyć swoich najbliższych i całą wspólnotę. Usłyszeliśmy między innymi słowa, że mamy być jak Jezus – Sługa, służyć zwłaszcza małżonkowi i dzieciom, a dzieci mają służyć sobie nawzajem i rodzicom. Przyjmujemy to jako szczególne przesłanie na cały rok 2018.

Po wspólnej modlitwie spotkaliśmy się razem z naszymi dziećmi w salce Świętej Klary. Były smakołyki, tańce, gry, zabawy i kalambury, czas na długie rozmowy i bycie ze sobą, i … kolędę, którą odprawił ojciec prowincjał :) O północy złożyliśmy sobie życzenia. Przeszliśmy również do ogrodów klasztornych na pokaz sztucznych ogni. Dziękujemy w tym miejscu całej kobylińskiej wspólnocie klasztornej za gościnę. A czytającym życzymy błogosławionego Nowego Roku.

 

f t g m