Copyright 2020 - Informacja

Marcowy Dzień Wspólnoty RŚ-Ż Ostrów Wlkp

Zapraszamy serdecznie Kapłanów, Wspólnoty Osób Dorosłych, rodziny Domowego Kościoła na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Ostrowskiego.

15 marca 2020r , Kościół Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp.

DW ostrów marzec

Zapraszamy

Ks.  Daniel Zarębski - moderator rejonowy RŚ-Ż

Regina i Mariusz Modrzyńscy -  para rejonowa DK

Święto Świętej Rodziny

Św.R 2019 plakat

 

Pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu jest Świętem Świętej Rodziny, a jednocześnie patronalnym świętem Domowego Kościoła. Już od wielu lat w naszej kobylińskiej parafii: Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku,  świętujemy ten dzień.

Czytaj więcej: Święto Świętej Rodziny

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Rejonie Ostrowskim.

Dzień wspólnoty, ostatni już w tym roku kalendarzowym, odbył się w minioną niedzielę, 8 grudnia, w Kobylinie w Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku.

Na początek zebraliśmy się w klasztornym refektarzu.  Wspólnym śpiewem do Ducha Św. rozpoczęliśmy spotkanie. Powitani zostaliśmy przez naszą parę rejonową Renię i Mariusza Modrzyńskich, którzy w krótkim wstępie, cytując ks. Franciszka Blachnickiego, wprowadzili nas w temat naszego spotkania, a mianowicie: „Krucjata Wyzwolenia Człowieka – Dzieło Miłości”.

Czytaj więcej: Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Rejonie Ostrowskim.

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Rejonie Ostrowskim (galeria).

Dzień wspólnoty przeżyliśmy w parafii pw. Ducha Świętego w Ostrowie Wlkp. Rozpoczęliśmy na salce przy kościele. Zostaliśmy ciepło powitani przez naszą nową parę rejonową Renię i Mariusza Modrzyńskich. W tym miejscu pragniemy życzyć im wszelkiego błogosławieństwa na czas pełnienia posługi.

Czytaj więcej: Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Rejonie Ostrowskim (galeria).

Spotkanie kręgu rejonowego Rejonu Ostrów Wlkp.

W Ostrowie Wlkp., 21 listopada, odbyło się spotkanie kręgu rejonowego. W trakcie spotkania animatorzy–członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka podzielili się swoim doświadczeniem uczestnictwa w KWC, odpowiedzialnością za posługę omawiając sytuacje w swoich kręgach związane z realizacją zobowiązań. Wspólnie modliliśmy się i dziękowaliśmy Bogu za doświadczenie wspólnoty i za KWC. Na zakończenie krótko przypomniane zostało miejsce KWC w Ruchu Światło-Życie, jej godło i patronowie.
Renia i Mariusz Modrzyńscy

>>> GALERIA <<<

 

f t g m