Copyright 2021 - Informacja

"Miłość jest twarda i nie boi się stawiać wymagań" - ostrowski dzień wspólnoty.

Rejon ostrowski jesienny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie przeżył w parafii pw. Ducha Świętego w Ostrowie Wlkp. Wspólnie zawiązaliśmy wspólnotę, po czym rozeszliśmy się w trzech grupach wiekowych: dzieci z diakonią wychowawczą, młodzież z Patrycją i Grzesiem, na swoje spotkanie formacyjno-modlitewne oraz dorośli z ks. Łukaszem S. oraz Renią i Mariuszem.

Podczas spotkania usłyszeliśmy bardzo konkretne przesłania. Między innymi to, że chrześcijaństwo jest realne i że musimy realnie żyć na tym świecie.

A więc konkrety:

  • mamy wziąć odpowiedzialność za życie społeczne i odpowiedzialność za świat, który nas otacza;
  • hasło: „Prawda krzyż wyzwolenie” to posłanie nas do ludzi;
  • jesteśmy posłani po to, aby głosić Jezusa czynem;
  • nasza chrześcijańska miłość musi być radykalna;
  • trzeba nam spotykać się z drugim człowiekiem (na żywo!) i jemu ofiarować to co mamy najcenniejsze, przede wszystkim swój czas;
  • musimy nauczyć się patrzeć w prawdzie na drugiego człowieka, czyli przez pryzmat kerygmatu (bliźni obok mnie to taki sam grzesznik jak ja, tak samo jak ja odkupiony i kochany przez Jezusa);
  • miłość jest twarda i nie boi się stawiać wymagań.

Tak naprawdę zostaliśmy przez ks. Łukasza zaproszeni do rachunku sumienia z naszego chrześcijaństwa. Dziękujemy!

Renia z Mariuszem przygotowali również dla dorosłych członków R Ś-Ż ciekawy quiz dotyczący życia i dzieła ks. Franciszka Blachnickiego. Wniosek: warto na nowo przeczytać biografie naszego założyciela, chociażby tą ostatnią Doroty Seweryn J.

Beata

autor zdjęć: Ryszard Orzeł

galeria

Ostrów Wielkopolski zaprasza na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Kapłanów, rodziny Domowego Kościoła, Wspólnoty Osób  Dorosłych rejonu ostrowskiego serdecznie zapraszamy na  Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

DZIEN WSPOLNOTY

Plan spotkania:

15.30 Zawiązanie Wspólnoty, konferencja, praca w grupach, namiot spotkania

17.30 Eucharystia

          Agapa ( przynieśmy coś dobrego na wspólny stół)

 Zapraszamy!!!  Do zobaczenia !!!

Ks. Łukasz Skoracki – Moderator Rejonowy Ruchu Światło-Życie

Regina i Mariusz Modrzyńscy – Para Rejonowa DK

DDE - spotkanie 23.09.2021

Diecezjalna diakonia ewangelizacji 23 września br., we wspomnienie św. o. Pio, rozpoczęła cykl spotkań formacyjnych wokół osoby Ducha Świętego. Spotkaliśmy się w Czarnymlesie, żeby ucieszyć się sobą, wspólnie umocnić Słowem Boga i rozważyć treść pierwszej części encykliki Jana Pawła II o Duchu Świętym, pod znamiennym tytułem: Pan i Ożywiciel. Pan zachęcał nas i pouczał, że jeśli jest ktoś spragniony, a wierzy w Niego, ma przyjść do Jezusa i pić (por. J 7, 37-44). Po spotkaniu wiemy na pewno, że jesteśmy spragnieni… I dobrze, że wiemy co z tym zrobić.

W październiku spotkania w diakoniach rejonowych wokół treści o Duchu Św. z Katechizmu Kościoła Katolickiego, punkty od 683 do 688. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do formowania się i służby na rzecz ewangelizacji.

Beata i Witek Bzodkowie

galeria

Seminarium Odnowy Wiary

1 lipca br. skończyliśmy rekolekcje Seminarium Odnowy Wiary, które odbywały się w Kobylinie w klasztorze Franciszkanów. Świętowaliśmy tego dnia, niestety pewnie ze względu na rozpoczęte już wakacje, w okrojonym składzie. Ale jest za co Bogu dziękować!!! Działał wielkie rzeczy. Na dowód zamieszczamy poniżej kilka świadectw uczestników.

Hasło - rekolekcje,  gdy usłyszałam, że odbędą się w moim rodzinnym mieście bardzo się ucieszyłam. Zwłaszcza, że temat dotyczy odnowy wiary. Mimo, iż nie udało mi się być na wszystkich spotkaniach, jestem Bogu wdzięczna , że na nich byłam.

Czytaj więcej: Seminarium Odnowy Wiary

Powitanie nowych małżeństw we wspólnocie

Dnia 25 kwietnia,  podczas Dnia Wspólnoty Ruchu Światło- Życie, który odbył się w naszej  parafii p.w. Ducha Św. w Ostrowie Wlkp. zostały uroczyście i z wielka radością przyjęte małżeństwa do naszej wspólnoty. Pięć małżeństw z parafii  p.w. Ducha Św., po okresie pilotażu, podjęło decyzję aby włączyć  się do Domowego Kościoła i formować się wg jego zasad.  Trudny czas pandemii, obostrzeń nie przeszkodziły  w spotkaniach  kręgu w czasie  pilotażu, które odbywały się  „na żywo” i online.  Radość  jest  tym większa, iż jest to drugi krąg przy parafii, łącznie 10 małżeństw .

Serdecznie witamy Was w naszej wspólnocie !  Cieszymy się, że jesteście  nami !

Życzymy, aby Jezus jako Dobry Pasterz prowadził Was i umacniał, abyście wzrastali w miłości  do kochającego Boga Ojca i do siebie nawzajem.  Niech Duch Święty Was prowadzi !

Renia i Marusz Modrzyńscy

DSC 6517

DSC 6530

DSC 6552

DSC 6560

DSC 6573

DSC 6591

DSC 6598

DSC 6619

DSC 6621

DSC 6623

DSC 6625

DSC 6627

DSC 6629

PRZEBUDZENIE - REKOLEKCJE ODNOWY WIARY - KOBYLIN

Serdecznie zapraszamy na Rekolekcje Odnowy Wiary „Przebudzenie” do Kobylina do Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku od 23 kwietnia 2021 r. od godz. 18.40 (możliwość uczestniczenia w Eucharystii o godz. 18.00).  Będziemy spotykać się w każdy piątek przez kolejnych 10 tygodni. Cotygodniowe spotkania osób przeżywających Seminarium obejmują wspólną modlitwę i konferencję tematyczną ze świadectwem. Chcemy w tym czasie zgłębiać naszą relację z Panem Jezusem, by przebudzić się do życia Bogiem jeszcze bardziej na co dzień.

Mamy świadomość, że wielu oazowiczów przeżyło już swoje Seminarium albo ma do nas daleko, żeby wspólnie co tydzień uczestniczyć w tym wydarzeniu. Stąd zwracamy się z pokorną prośbą do wszystkich o objęcie tego dzieła modlitwą, ofiarą i postem.

                                      Diakonia Ewangelizacji RŚ-Ż rejonu ostrowskiego

 

dk rekolekcje 2021r kobylin

Nowa Kultura - dzień wspólnoty - relacja z Ostrowa

Dnia 25 kwietnia, w niedziele Dobrego Pasterza, odbył się, ostatni w tym roku formacyjnym, Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Tym razem ugościł nas ks. Łukasz Skoracki, przy parafii św. Ducha w Ostrowie Wielkopolskim. Trwająca epidemia i obostrzenia z nią związane nie pozwoliły, niestety,  spotkać się nam wszystkim. Miejmy nadzieję, że następnym razem będzie to możliwe :)
     Spotkanie odbyło się pod tajemniczo brzmiącym pojęciem „Nowa Kultura”, które  omówił dla nas ks. Daniel Zarębski, nasz moderator diecezjalny. Ks. Daniel wprowadzając nas w temat, wyjaśnił nam czym jest kultura i skąd słowo „nowa” w tytule. Podkreślił, że nie chodzi o nowoczesność, lecz o otwartość na nowość związaną z życiem wiary i rozmiłowaniem w Chrystusie. W innej sytuacji grozi nam postawa w rozkroku między dwiema różnymi rzeczywistościami, kiedy nie można zdecydować się w jakim kierunku pójść. I taka postawa powoduje, że się męczymy, bo „ani nie nasycimy się światem ani nie nasycimy się Bogiem”.
     Słowa naszego moderatora trafiały w sedno, bo były... prawdziwe, tak bardzo odnosiły się do naszego życia, bo temat to trudny, bo ciężki w realizacji.
Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy nie mogli być z nami podczas Dnia Wspólnoty, do odsłuchania konferencji, gdyż uważamy, że słowa które wybrzmiały są bardzo wartościowe i cenne, i skłaniają nas do zastanowienia się w jakim położeniu aktualnie jesteśmy. Nagranie można znaleźć na stronie facebookowej RŚ-Ż Diecezji Kaliskiej, zachęcamy równocześnie do polubienia fanpage.


     Na zakończenie uroczyście przyjęte zostały małżeństwa do naszej wspólnoty, które utworzyły nowy krąg przy parafii św. Ducha. Gratulujemy decyzji i życzymy wytrwałości w wierze. Aby nasz Dobry Pasterz przemieniał Wasze serca każdego dnia.

     Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i możliwość uczestnictwa w eucharystii, całujemy i pozdrawiamy, z Panem Bogiem.

A.A. Reim

PASCHALNY DZIEŃ WSPÓLNOTY 2021 - Ostrów Wielkopolski

Oazowiczów z rejonu ostrowskiego - kapłanów, rodziny Domowego Kościoła, Wspólnoty Osób Dorosłych serdecznie zapraszamy na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
 
Plan spotkania:
- Modlitwa
- Konferencja
- Namiot Spotkania
- Eucharystia
 
Zapraszamy!!!
ks. Łukasz Skoracki 
Regina i Mariusz Modrzyńscy 
 
Plakat 

Rozpoczęliśmy Seminarium!!

Rozpoczęliśmy Seminarium, Bogu dzięki!!! Gdybyś miał ochotę do nas dołączyć zapraszamy już w piątek 30 kwietnia br. do klasztoru Franciszkanów w Kobylinie. Start o godz.18.40 (o 18.00 Msza św.). Tym razem będziemy pochylać się nad tym, jak bardzo Bóg kocha każdego z nas.

IMG 20210423 WA0003

IMG 20210423 WA0006

IMG 20210423 WA0013

IMG 20210423 WA0012

IMG 20210423 WA0009

f t g m