Copyright 2020 - Informacja

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Rejonie Ostrowskim (galeria).

Dzień wspólnoty przeżyliśmy w parafii pw. Ducha Świętego w Ostrowie Wlkp. Rozpoczęliśmy na salce przy kościele. Zostaliśmy ciepło powitani przez naszą nową parę rejonową Renię i Mariusza Modrzyńskich. W tym miejscu pragniemy życzyć im wszelkiego błogosławieństwa na czas pełnienia posługi.

Konferencję na temat: „Moja niewola i moja wolność” wygłosił ks. Daniel Zarębski, pełniący posługę moderatora rejonowego. Ksiądz przypomniał m.in. słowa św. Pawła: „ Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi  korzyść . (…) Chwalcie więc Boga w  waszym ciele! (1 Kor 6, 12-20).” Naszym zadaniem jest robić to, do czego zostaliśmy powołani, czyli do wychwalania Pana Boga! A najlepszym czasem na to jest niedziela. Kapłan przypomniał nam również niewolę egipską, która jest pierwowzorem każdej naszej niewoli. Jak powiedział, każdy z nas ma swój Egipt. I tak jak Izraelici wówczas wołali do Pana, tak i my w naszej biedzie mamy do Niego wołać. A wtedy usłyszymy wołanie Boga: „Wyjdź!” Zostaliśmy również zachęceni, by za przykładem św. Maksymiliana Kolbego naszą wolę „w”, wpisać w wolę Bożą „W”.

Po konferencji był czas dzielenia się w małych grupach, później Namiot Spotkania i świadectwo.

Na Eucharystię przeszliśmy do kościoła. Mszę świętą celebrował ks. Łukasz Skoracki , kazanie wygłosił o. Masseo ofm. Zachęcał nas do wytrwałej modlitwy i do wznoszenia jak Mojżesz, w walce z Amalekitami ,rąk do Boga. My także mamy swoje duchowe bitwy i wygramy je, jeżeli będziemy mieli ręce wzniesione ku górze, a wspierane przez Bożych kapłanów, za których jesteśmy zobowiązani się modlić.

Po Komunii Św. nastąpiło uroczyste przystąpienie małżeństw, po okresie ewangelizacji i pilotowania, do naszej wspólnoty. Dario i Sławku, Agnieszko i Pawle, Beato i Tomku, Małgosiu i Mariuszu, Asiu i Macieju, Agato i Adrianie, Ewelino i Krzysztofie życzymy Wam świętości w jedności ze współmałżonkiem!  Później błogosławieństwo otrzymali nowi animatorzy. Cztery pary po raz pierwszy będą pełniły w naszym rejonie tę ważną posługę. Niech Duch Święty obdarzy Was swoją mocą  i światłem.

Umocnieni Słowem Boga, nakarmieni Jego Ciałem i obdarzeni kapłańskim błogosławieństwem, przeszliśmy na agapę.  Był to również czas podziękowania Patrycji  i Grzesiowi, którzy ofiarnie przez trzy lata pełnili posługę pary odpowiedzialnej za nasz ostrowski rejon. Kochani, niech Pan Jezus cały ten trud zamieni w waszą jedność małżeńską!

Dzień Wspólnoty to zawsze dobry i błogosławiony czas. Bogu niech będą za niego dzięki!

Beata i Witek Bzodek

 

Zapraszamy na fotorelację Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Rejonie Ostrowskim.

f t g m