Copyright 2021 - Informacja

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Rejonie Ostrowskim.

Dzień wspólnoty, ostatni już w tym roku kalendarzowym, odbył się w minioną niedzielę, 8 grudnia, w Kobylinie w Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku.

Na początek zebraliśmy się w klasztornym refektarzu.  Wspólnym śpiewem do Ducha Św. rozpoczęliśmy spotkanie. Powitani zostaliśmy przez naszą parę rejonową Renię i Mariusza Modrzyńskich, którzy w krótkim wstępie, cytując ks. Franciszka Blachnickiego, wprowadzili nas w temat naszego spotkania, a mianowicie: „Krucjata Wyzwolenia Człowieka – Dzieło Miłości”.

Swoją obecnością zaszczycili nas: moderator diecezjalny ks. Michał Pacyna oraz para diecezjalna Jagoda i Zbyszek Gajewy.
Konferencję wygłosił o. Walenty Piechaczek ofm, który w tematykę krucjaty wprowadził nas fragmentem z księgi Nehemiasza. Dzięki temu wyjaśnił nam istotę KWC. 

Po konferencji podzieliliśmy się na grupy i posługując się wersetami z księgi Sędziów, zastanawialiśmy się jak w naszym życiu rozumiemy Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, bądź jak widzimy w przyszłości przystąpienie do niej. Znaleźli się również odważni, którzy podzielili się własnym  świadectwem przystąpienia do KWC. Po pracy grupowej, rozważaliśmy Słowo Boże w Namiocie Spotkania (Łk 1, 26-38).

Następnie przeszliśmy na Eucharystię, którą prowadził o. Masseo Senczek ofm, proboszcz tamtejszej parafii, a homilię wygłosił ponownie o. Walenty ofm.
Podczas Mszy Św. kilkanaście osób, uroczyście przed ołtarzem, podjęło się duchowej adopcji dziecka poczętego.
Po błogosławieństwie przeszliśmy ponownie do refektarza, gdzie odbyła się agapa i gdzie rozmowom nie było końca.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasz Rejonowy Dzień Wspólnoty. Bogu niech będą dzięki za ten czas!

Agata i Adrian Reim

Więcej zdjęć zobaczysz klikając na poniższe zdjęcie.

P1080290

f t g m