Copyright 2022 - Informacja

Nowa Kultura - dzień wspólnoty - relacja z Ostrowa

Dnia 25 kwietnia, w niedziele Dobrego Pasterza, odbył się, ostatni w tym roku formacyjnym, Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Tym razem ugościł nas ks. Łukasz Skoracki, przy parafii św. Ducha w Ostrowie Wielkopolskim. Trwająca epidemia i obostrzenia z nią związane nie pozwoliły, niestety,  spotkać się nam wszystkim. Miejmy nadzieję, że następnym razem będzie to możliwe :)
     Spotkanie odbyło się pod tajemniczo brzmiącym pojęciem „Nowa Kultura”, które  omówił dla nas ks. Daniel Zarębski, nasz moderator diecezjalny. Ks. Daniel wprowadzając nas w temat, wyjaśnił nam czym jest kultura i skąd słowo „nowa” w tytule. Podkreślił, że nie chodzi o nowoczesność, lecz o otwartość na nowość związaną z życiem wiary i rozmiłowaniem w Chrystusie. W innej sytuacji grozi nam postawa w rozkroku między dwiema różnymi rzeczywistościami, kiedy nie można zdecydować się w jakim kierunku pójść. I taka postawa powoduje, że się męczymy, bo „ani nie nasycimy się światem ani nie nasycimy się Bogiem”.
     Słowa naszego moderatora trafiały w sedno, bo były... prawdziwe, tak bardzo odnosiły się do naszego życia, bo temat to trudny, bo ciężki w realizacji.
Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy nie mogli być z nami podczas Dnia Wspólnoty, do odsłuchania konferencji, gdyż uważamy, że słowa które wybrzmiały są bardzo wartościowe i cenne, i skłaniają nas do zastanowienia się w jakim położeniu aktualnie jesteśmy. Nagranie można znaleźć na stronie facebookowej RŚ-Ż Diecezji Kaliskiej, zachęcamy równocześnie do polubienia fanpage.


     Na zakończenie uroczyście przyjęte zostały małżeństwa do naszej wspólnoty, które utworzyły nowy krąg przy parafii św. Ducha. Gratulujemy decyzji i życzymy wytrwałości w wierze. Aby nasz Dobry Pasterz przemieniał Wasze serca każdego dnia.

     Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i możliwość uczestnictwa w eucharystii, całujemy i pozdrawiamy, z Panem Bogiem.

A.A. Reim

f t g m