Copyright 2021 - Informacja

Rekolekcja dla par rejonowych RDPR

Na początku naszej posługi jako pary rejonowej, w dniach 8-10 października br. uczestniczyliśmy w Brańszczyku nad Bugiem w rekolekcjach organizowanych przez Filię Warszawską Ruchu Światło-Życie. Ogółem w tych dniach skupienia uczestniczyło 25 małżeństw z całej Polski.
Choć był to krótki czas, ale z bogatym programem, dobrze zorganizowany i wykorzystany. Wierzymy, że zaprosił nam tam sam Pan Bóg. Podczas rekolekcji pytaliśmy się Pana jaki jest Jego plan wobec nas i naszego rejonu, jak mamy (pomimo wielu trudności) służyć i być narzędziem w Jego rękach?

Pan szybko odpowiedział na naszą modlitwę. Usłyszeliśmy, że mamy czerpać radość z posługi, a jaka para rejonowa.
Pan Bóg mówił do nas podczas każdego namiotu spotkania, konferencji czy spotkania w grupach, pokazywał czego od nas wymaga i nad czym należy popracować. Wróciliśmy do domu i do naszej służby umocnieni świadectwem innych małżeństw, zwłaszcza prowadzących rekolekcje oraz wdzięczni za ten piękny czas. Pan wyjaśnił nam jaka powinna być para rejonowa i jak przekazać posługę naszym następcom.

Anna i Aleksander Bystrkowie
Para Rejonowa Rejonu Południe
Ruchu Światło-Życie Diecezji Kaliskiej

galeria

Rejon Południowy - Pierwszy Dzień Wspólnoty w roku formacyjnym 2021/2022

Październikowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Południe naszej diecezji odbył się w niedzielę, 17 października w gościnnej (jak zawsze) parafii Św. Stanisława BM w Wieruszowie.

Pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem podziękowań i powitań, a to w związku ze znacznymi zmianami jakie zaszły w naszym rejonie. Dziękowaliśmy parze rejonowej: Gabrysi i Andrzejowi Lisom oraz Księdzu Jarosławowi Dębińskiemu – moderatorowi rejonowemu DK za 4 lata ich oddanej posługi, a jednocześnie powitaliśmy nową parę rejonową: Annę i Aleksandra Bystrków oraz Księdza moderatora Tomasza Kaczmarka, którzy otrzymali z rąk pary diecezjalnej – Katarzyny i Piotra Kaniów zapaloną świecę symbolizującą żywą obecność Chrystusa. Zmiana po wielu latach nastąpiła także na stanowisku skarbników rejonowych - ustępujących Marię i Ryszarda Żbików zastąpili Dorota i Jacek Owczarczakowie.

Po modlitwie i śpiewie do Ducha Świętego otworzyliśmy nasze serca na słowa świadectwa osób, które uczestniczyły w letnich rekolekcjach oazowych: Oazie Rodzin I i III stopnia, Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin II stopnia oraz osób posługujących podczas rekolekcji w diakonii wychowawczej i muzycznej. Umocnieni świadectwami wysłuchaliśmy konferencji Księdza moderatora DK na temat podejmowania szeroko pojętej posługi we wspólnocie. Ksiądz Tomasz w bardzo obrazowy sposób przedstawił nam wspólnotę jako orkiestrę, w której każdy, choć tak różny, ma swoją niepowtarzalną rolę do odegrania i zajmuje dokładnie to miejsce, które przygotował dla niego Pan. Podkreślił, że nikt z nas po ludzku nie nadaje się do pełnienia powierzonej misji, jednak zamiast szukać wymówek, powinniśmy pytać: „Co Ty na to Panie? Czego ode mnie oczekujesz?”
Zwieńczeniem tej części spotkania były ogłoszenia dotyczące spraw bieżących oraz namiot spotkania ze Słowem Bożym, przygotowujący nas do Eucharystii.

Parafialna, popołudniowa Msza Święta, ubogacona posługą diakonii liturgicznej i muzycznej, stała się kolejną okazją do zaprezentowania naszej wspólnoty oazowej na zewnątrz. Zapalone świece dla swoich domów i rodzin przyjęły małżeństwa z nowo powstałego Kręgu im. Bł. Stefana Wyszyńskiego w Wieruszowie, które ukończyły 2-letni okres pilotażu. Po spotkaniu przy stole eucharystycznym, zgromadziliśmy się w salkach parafialnych na agapie, podczas której nie zbrakło pysznej zupy i słodkich ciast, śmiechu, gwaru i długich, przyjacielskich rozmów.

Parafrazując słowa z konferencji Księdza Tomasza z pewnością można stwierdzić, że orkiestra Rejonu Południe Ruchu Światło-Życie zagrała perfekcyjnie podczas tego jesiennego Dnia Wspólnoty! W końcu dyrygował nami sam Pan Bóg…

D.O.

Dzień Wspólnoty - Wieruszów - 17.10.2021

Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszego dnia.

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie - Wieruszów - Kościół pw. św. Stanisława i Matki Bożej Częstochowskiej - 17.10.2021

 

galeria

 

Dzień skupienia w Rogaszycach 23-24 lipca 2021r

Dzięki wielkiemu i otwartemu sercu ks. Tomasza Kaczmarka na terenie jego plebani, małżeństwa i osoby dorosłe z Rejonu południowego RŚŻ mogły przeżyć piękny czas oderwania się na kilkanaście godzin od codzienności, by skupić się na modlitwie, słuchaniu konferencji, spotkaniu w grupach, dialogu małżeńskim i radości przebywania z bliźnim.

W piątek wieczorem rozpoczęliśmy Mszą Świętą i godzinną Adoracją Najściwtszego Sakramentu - w ciszy...

Czytaj więcej: Dzień skupienia w Rogaszycach 23-24 lipca 2021r

Ks. Tomasz Kaczmarek nowym moderatorem RŚ-Ż rejonu Południowego

Ks. Tomasz Kaczmarek, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja Ap. w Rogaszycach i parafii w Kochłowach został moderatorem Ruchu Światło-Życie w rejonie Południowym. Ks. Tomasz od wielu lat posługuje wspólnocie oazowej jako moderator Diakonii Ewangelizacji i Diakonii Liturgicznej w rejonie Południowym.
Ks. Tomasz, wraz z parą rejonową – Anią i Olkiem Bystrkami, będzie odpowiedzialnym za Domowy Kościół w rejonie Południowym.
Księdzu Tomaszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask do prowadzenie wspólnoty oazowej w rejonie Południowym!
Katarzyna i Piotr Kania
para diecezjalna DK

DSC 6387

 

Wakacyjny Dzień Skupienia - Rogaszyce.

facebook Nie bój się wierz tylko

Wakacyjny Dzień Skupienia

23-24 lipca 2021 Rogaszyce, Parafia pw. Świętego Bartłomieja Apostoła

 

Piątek 23.07.2021

18.00 – Msza święta – Zawiązanie Wspólnoty 

19.00 – Kawa czy herbata?

20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim

 

Sobota 24.07.2021

09.30 – Modlitwa przedpołudniowa z konferencją

10.15 – Kawa czy herbata?

11.00 – Spotkania w grupach

12.00 – Msza Święta

13.00 – Obiad

14.00 – Wprowadzenie do Dialogu Małżeńskiego

                Dialog Małżeński – dla małżeństwa

                Rachunek Sumienia – dla osób dorosłych

15.30 – Kawa czy herbata?

16.15 – Nieszpory i konferencja

17.00 – Przygotowanie ogniska i zakończenie.

 

Zapisy do 10 lipca pod numerami telefonów:

723124425 – Basia

607543074 – Wacia

Ilość miejsc ograniczona, koszt udziału to 40 zł/osoba.

 

Zapraszamy

Diakonia Ewangelizacji,

Ks. Tomasz Kaczmarek

II EDYCJA WAKACYJNEGO DNIA SKUPIENIA W ROGASZYCACH.

Ogłaszamy wszem wobec że odbędzie się
II EDYCJA WAKACYJNEGO DNIA SKUPIENIA W ROGASZYCACH.
 
Tym razem spotkamy się 10-11 września w Rogaszycach. Termin już trochę powakacyjny ale co się nie robi żeby się spotkać!
Gwarantujemy świetną atmosferę, doborowe towarzystwo, rzeczowe konferencje i to co najważniejsze to spotkanie z Najprawdziwszym Jezusem.
 
Tak jak poprzednio liczba uczestników jest ograniczona więc zapisy będą trwały do 22 sierpnia u Marysi pod numerem telefonu 785212850
 

wakacyjny dzień skupienia rogaszyce

 

10-11 września 2021 Rogaszyce, Parafia pw. Świętego Bartłomieja Apostoła

 

Piątek 10.09.2021

18.00 – Msza święta – Zawiązanie Wspólnoty 

19.00 – Kawa czy herbata?

20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim

 

Sobota 11.09.2021

09.30 – Modlitwa przedpołudniowa z konferencją

10.15 – Kawa czy herbata?

11.00 – Spotkania w grupach

12.00 – Msza Święta

13.00 – Obiad

14.00 – Wprowadzenie do Dialogu Małżeńskiego

                Dialog Małżeński – dla małżeństwa

                Rachunek Sumienia – dla osób dorosłych

15.30 – Kawa czy herbata?

16.15 – Nieszpory i konferencja

17.00 – Przygotowanie ogniska i zakończenie.

 

Zapisy do 22 sierpnia:

Marysia - 785212850

 

Ilość miejsc ograniczona, koszt udziału to 40 zł/osoba.

 

Zapraszamy

Diakonia Ewangelizacji,

Ks. Tomasz Kaczmarek

 
f t g m