Copyright 2020 - Informacja

Rejonowy Dzień Wspólnoty - Wieruszów - 2018.03.04

Szczęść Boże.
Już po raz trzeci w tym roku formacyjnym mieliśmy okazję spotkać się z okazji Rejonowego Dnia Wspólnoty. Tym razem miało to miejsce w Wieruszowie w kościele p.w. świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.

Po powitaniu i zapaleniu świecy przez parę rejonową Gabrysię i Andrzeja i dalej poprzez modlitwę do Ducha Świętego rozpoczęliśmy nasze spotkanie. Ks. Tomasz Kaczmarek z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Rogaszycach wygłosił konferencję, która świetnie wpisywała się w temat obecnego roku pracy formacyjnej - „Sługa Niepokalanej”. Niepokalanej, czyli Tej, której Założyciel naszego Ruchu, ks. Franciszek Blachnicki, oddał całe swoje życie i tworzone przez siebie dzieła.
Na spotkaniu w grupach mogliśmy usłyszeć, a zarazem podzielić się tym "...jak oddaję się Niepokalanej, jak rozważam z Nią w różańcu tajemnice zbawienia oraz jak Ją naśladuję".
Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, podczas której homilię wygłosił do nas ks. Ireneusz Powaga, moderator kręgu św. Stanisława Kostki z Doruchowa (nagranie audio MP3) - możesz pobrać, posłuchać.
Po mszy św. wysłuchaliśmy świadectwa Doroty, która właśnie Maryi zawdzięcza to kim jest, i to jakie teraz jest jej życie. Dorota zachęcała nas również, by tak jak ona, zawierzyć swoje życie Maryi, by tak jak ona oddać się Jej całkowicie, by za Jej pośrednictwem móc zbliżać się do Boga.
Ostatnim "punktem programu" jest jak zawsze coś dla ducha i dla ciała, czyli AGAPA - uroczysta uczta umacniająca więzi pomiędzy członkami wspólnoty... czyli rozmowy na tematy wszelakie, tym razem, przy świetnym żurku, kawie oraz ciastku... :)
Już za kilka chwil kolejny dzień wspólnoty... bo to już piętnastego kwietnia...
Przyjdź, zobacz, posłuchaj.
Nie może Ciebie zabraknąć!
Kasia Dudka-Kania
Arek Skoracki
f t g m