Copyright 2019 - Informacja

Spotkanie dziękczynne KWC. Cieszęcin

 

 

Bogu dziękujmy! 

Tegoroczny dzień 19 stycznia 2019 roku dla kandydatów, członków i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Diecezji Kaliskiej był dniem dziękczynienia Bogu i Niepokalanej za kolejny rok służby, formacji oraz za spotkania parafialne i diecezjalne. Spotkaliśmy się w gościnnym Sanktuarium Św. Wojciecha w Cieszęcinie koło Wieruszowa. Było nas przeszło 60 osób z różnych miejscowości naszej diecezji i nie tylko: Kaski, Ostrzeszów Długołęka koło Wrocławia, Syców, Doruchów, Cieszęcin, Chotynin, Dziadowa Kłoda, Mikorzyn, Bruny, Polanowice, Byczyna, Wieruszów, Osiek, Kalisz i Ostrów Wlkp.

Wśród nas byli zaproszeni goście – Kapłani :

  • Henryk Bolczyk - były moderator generalny Ruchu Światło-Życie, legendarny kapelan górników z kopalni „ Wujek” (Obecnie pracuje w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Carlsbergu).
  • Wojciech Ignasiak – moderator krajowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, kierownik Ośrodka Profilaktyczno- Szkoleniowego w Katowicach.
  • Jarosław Dębiński - moderator diecezjalny diakonii wyzwolenia.
  • Dariusz Warchoł – opiekun KWC z parafii Cieszęcin ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.

O godzinie 11.00 spotkaliśmy się na uroczystej Eucharystii w Sanktuarium z muzyką i śpiewem prowadzonym przez Jolantę z Doruchowa i Pawła z Danutą i Ilonę z Kalisza. Słowo przekazał nam Ks. Jarek. W Osieku w Domu Kultury odbyło spotkanie przy wspólnym stole. Przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia w radosnej atmosferze spotkania. Ks. Henryk – żywa historia, opowiedział nam o swojej służbie kapłańskiej i pełnieniu swoich zadań. Przybliżył nam postać sługi Bożego, Ks. Franciszka Blachnickiego. Ks. Wojciech zachęcał nas do dalszej pracy na rzecz KWC. Mówił o potrzebie serca dla wsparcia drugiego człowieka. To był dobry czas pełen Bożej troski, odpowiedzialności, zasłuchania się w żywe historie, spotkania się z drugim człowiekiem.

Dziękuje serdecznie za to, że mogłam uczestniczyć w tym spotkaniu oraz za serce gospodarzy miejsca.

Dorota z Kalisza - członek diakonii wyzwolenia.

 

f t g m