Copyright 2021 - Informacja

Rejon Południowy - Pierwszy Dzień Wspólnoty w roku formacyjnym 2021/2022

Październikowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Południe naszej diecezji odbył się w niedzielę, 17 października w gościnnej (jak zawsze) parafii Św. Stanisława BM w Wieruszowie.

Pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem podziękowań i powitań, a to w związku ze znacznymi zmianami jakie zaszły w naszym rejonie. Dziękowaliśmy parze rejonowej: Gabrysi i Andrzejowi Lisom oraz Księdzu Jarosławowi Dębińskiemu – moderatorowi rejonowemu DK za 4 lata ich oddanej posługi, a jednocześnie powitaliśmy nową parę rejonową: Annę i Aleksandra Bystrków oraz Księdza moderatora Tomasza Kaczmarka, którzy otrzymali z rąk pary diecezjalnej – Katarzyny i Piotra Kaniów zapaloną świecę symbolizującą żywą obecność Chrystusa. Zmiana po wielu latach nastąpiła także na stanowisku skarbników rejonowych - ustępujących Marię i Ryszarda Żbików zastąpili Dorota i Jacek Owczarczakowie.

Po modlitwie i śpiewie do Ducha Świętego otworzyliśmy nasze serca na słowa świadectwa osób, które uczestniczyły w letnich rekolekcjach oazowych: Oazie Rodzin I i III stopnia, Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin II stopnia oraz osób posługujących podczas rekolekcji w diakonii wychowawczej i muzycznej. Umocnieni świadectwami wysłuchaliśmy konferencji Księdza moderatora DK na temat podejmowania szeroko pojętej posługi we wspólnocie. Ksiądz Tomasz w bardzo obrazowy sposób przedstawił nam wspólnotę jako orkiestrę, w której każdy, choć tak różny, ma swoją niepowtarzalną rolę do odegrania i zajmuje dokładnie to miejsce, które przygotował dla niego Pan. Podkreślił, że nikt z nas po ludzku nie nadaje się do pełnienia powierzonej misji, jednak zamiast szukać wymówek, powinniśmy pytać: „Co Ty na to Panie? Czego ode mnie oczekujesz?”
Zwieńczeniem tej części spotkania były ogłoszenia dotyczące spraw bieżących oraz namiot spotkania ze Słowem Bożym, przygotowujący nas do Eucharystii.

Parafialna, popołudniowa Msza Święta, ubogacona posługą diakonii liturgicznej i muzycznej, stała się kolejną okazją do zaprezentowania naszej wspólnoty oazowej na zewnątrz. Zapalone świece dla swoich domów i rodzin przyjęły małżeństwa z nowo powstałego Kręgu im. Bł. Stefana Wyszyńskiego w Wieruszowie, które ukończyły 2-letni okres pilotażu. Po spotkaniu przy stole eucharystycznym, zgromadziliśmy się w salkach parafialnych na agapie, podczas której nie zbrakło pysznej zupy i słodkich ciast, śmiechu, gwaru i długich, przyjacielskich rozmów.

Parafrazując słowa z konferencji Księdza Tomasza z pewnością można stwierdzić, że orkiestra Rejonu Południe Ruchu Światło-Życie zagrała perfekcyjnie podczas tego jesiennego Dnia Wspólnoty! W końcu dyrygował nami sam Pan Bóg…

D.O.

f t g m